top of page

Sandviç Ekmekleri Atölyesi

sandwich breads.png

Bu eğitim, ekşi maya hakkında belli bir alt yapısı olan ve farklı tarifler ile evinde  ailesini veya işletmesinde müşterilerini mutlu etmek isteyen katılımcılar için düşünülmüştür.

Yapılacak tariflerle birlikte 4 farklı yapıda hamurun nasıl işleneceğine dair bilgi verilmektedir. Amacımız bu tariflerle birlikte günlük hayatınızda sağlıklı beslenmenizi destekleyecek sandviçlerinizi hazırlayabilmenizi sağlamak.

Bu atölye ile birlikte daha çok çeşit ekşi mayalı ekmek öğrenmeye ne dersiniz?

Sandviç Ekmekleri Atölyesi Eğitimi , 2 gün olup,  10 - 17:00 arasıdır.

 

Eğitim yeri; Caferağa Mah. Generel Asım Gündüz Cad.Sakızgülü sok. Hasan Beşer İş Merkezi No:35 D:13 Kat:4 Kadıköy İstanbul

 

Eğitmen Şef: Türkan KAVİ

 

Konum ve randevu almak için, Whatsapp : 0533 680 81 00

 

Öğreneceklerimiz

 

Bu eğitimimizde yapacağımız ekmekler ile ilgili tüm püf noktaları paylaşılacaktır. Tariflerimizin bazıları hibrit bazıları ise %100 ekşi mayalı olarak yapılacaktır. Ön mayanın nasıl hazırlanacağı ve hamurların işlemeleri sırasında dikkat edilecek hususlar uygulamalı olarak yapılacaktır.

Üreteceklerimiz

 

Simit Sandviç; Bildiğimiz geleneksel simit lezzetini sandviç ekmeğinde birleştirdik. Çıtır çıtır bir simit yermişcesine sandviç lezzetlerini birlikte tüketebileyeceğiniz bir ürün olacaktır.Kahvaltılarınızın ve ara öğünlerinizin yıldızı olmaya aday...

 

Mini Ciabatta Ekmekleri; Bol gözenekli yapısı ile sosları çekmek için yaratılmış sanki...

Hidrasyon oranı yüksek bir ekmek olması sebebiyle oldukça yumuşak bir dokuya sahiptir.Ekmeğin kabuğunun ince olması da ona sandviç olabilme özelliği kazandırmaktadır.

 

Tost Ekmeği; İçinde bulunan süt ve tereyağı gibi ürünlerle zenginleştirilmiş olması, bu ekmeği hem daha besleyici hem de çok daha lezzetli kılmaktadır. Ekşi mayanın şifası ve lezzeti de eklenince bildiğiniz Tost Ekmeklerinden çok daha güzel bir ekmek yapacaksınız.Özellikle çocuklar için tavsiye edilir...

 

Hamburger Ekmeği; Eğer kendi hamburgerinizi yapmıyorsanız bu ekmek sizi kendi hamburgerinizi yapmaya sevk edecektir.

 

Gerçekleştireceğimiz Süreçler

 

·         Ön Mayanın oluşturulması

·         Ölçekleme

·         Otoliz

·         Bossinage

·         Bulk

·         Ön Şekil Verme

·         Final Şekillendirme

·         Kesik Atma

·         Pişirme

·         Soğutma

Eve Götürecekleriniz

 

·         Ekşi Mayaya dair tüm teorik bilgi kitapçığı

·         Yaptığınız ekmekler ve Atölye Katılım Belgesi

 

Ücret ve Kayıt

Atölye ücreti : 5250 TL dir.

 

Kaydınızın yapılabilmesi için, çalışma ücretini aşağıdaki banka hesabına “Kadıköy Mutfak Günün Atölyesi” açıklaması ile yollamanız ve ilgili dekontu turkan.kavi@kadikoymutfak.com adresine “KATILIM ÜCRETİ DEKONTU” açıklaması ile email atmanız rica edilecektir.

Türkan Kavi

Ziraat BANKASI Örnek Mahallesi Şubesi

TR 1200 0100 2123 1183 7952 5002

Katılımcılar, email yollama sıralarına göre ya da ilk aramaya önceliklendirilecektir, yani ilk 3 email sahibi ya da arama yapan web sitemizde duyurulan ilk atölye tarihine katılım gerçekleştireceklerdir. Emailiniz alınınca yeriniz ayrılacaktır ve akabinde de tarafınıza tarih teyidi içeren bir email atılacaktır.

Bir sonraki çalışmanın tarihi, @kadikoymutfak hesabından instagram’da ve de www.kadikoymutfak.com  web sayfamızdan duyurulacaktır.

Ayrıca bu hesaplarımızdan aktivitelerimiz ve üretilen ürünlerin takibini yapabilirsiniz.

bottom of page