top of page

Glutensiz Ekmek Atölyesi (1 Gün)

Gluten Free

Gluten hassasiyeti ya da Çölyak ile tanışmış iseniz; hayatınızı bu yönde değiştirmeniz gerektiğini bilirsiniz. Ancak o çok sevdiğiniz ekmeklerden uzakta kalacağınız anlamına gelmediği bilmelisiniz.

Bu atölyemizde gluten nedir?  Glutenin yararları ve zararları nelerdir? Gluten içermeyen tahıllar nelerdir? Glutensiz ekmeklerde , ekmeği bir arada tutan unsurlar nelerdir? Kendi ekmeğimizi damak tadımıza göre hazırlarken nelere dikkat etmeliyiz? Tüm bu konular hakkında bahsedilecektir. Böylece bu lezzetli ve glutensiz ekmekleri aileniz ve sevdiklerinizle ve hatta işletmenizde müşterilerinizle paylaşabilirsiniz.

Glutensiz Ekmek Eğitimi , 1 gün olup,  10 - 16:00 arasıdır.

 

Eğitim yeri; Caferağa Mah. Generel Asım Gündüz Cad.Sakızgülü sok. Hasan Beşer İş Merkezi No:35 D:13 Kat:4 Kadıköy İstanbul

 

Eğitmen Şef: Türkan KAVİ

 

Konum ve randevu almak için, Whatsapp : 0533 680 81 00

 

Randevu almak için ; 0216 405 17 52

 

Öğreneceklerimiz

 

Gluten nedir? Ekmek yapımındaki rolü nedir? Glutenin faydaları ve zararları nelerdir?Kimler glutensiz beslenmeli? Gluten içermeyen tahıllar nelerdir? Glutensiz ekmeklerde , ekmeği bir arada tutan unsurlar nelerdir?Gluten içeren unlar yerine alternatif hangi ürünler kullanılabilir? Kendi ekmeğimizi damak tadımıza göre hazırlarken nelere dikkat etmeliyiz? Bahsedilecek konular arasındadır.

Üreteceklerimiz

  • Glutensiz Artisan Ekmek ( 2 farklı versiyon)

  • Ezineli ve Kuru Domatesli, Taze Baharatlı Ekmek

  • Ekşi Mayalı, Kuru Üzümlü ve Cevizli Karabuğday Ekmeği

 

Gerçekleştireceğimiz Süreçler

 

  • İşleme ve Pişirme

  • Eve Götürecekleriniz

  • Glutensiz Ekmekler Atölyesine dair teorik bilgi kitapçığı

  • Kadıköy Mutfak Önlüğü

  • Yaptığınız ekmekler ve Atölye Katılım Belgesi

NOT  :  Online eğitimlerde tüm malzemeler ve eğitim kitapçılığı Kadıköy Mutfak tarafından kursiyerlere gönderilecektir.

Ücret ve Kayıt

 

 

Atölye ücreti : 2750 TL dir.

 

Kaydınızın yapılabilmesi için, çalışma ücretini aşağıdaki banka hesabına “Kadıköy Mutfak Ekşi Maya Atölye” açıklaması ile yollamanız ve ilgili dekontu turkan.kavi@kadikoymutfak.com adresine “KATILIM ÜCRETİ DEKONTU” açıklaması ile email atmanız rica edilecektir.

Türkan Kavi

Ziraat BANKASI Örnek Mahallesi Şubesi

TR 1200 0100 2123 1183 7952 5002

Katılımcılar, email yollama sıralarına göre sıralanacaklar ve ilk 3 email sahibi web sitemizde duyurulan atölyemize katılabileceklerdir. Emailiniz alınınca yeriniz ayrılacaktır ve akabinde de tarafınıza tarih teyidi içeren bir email atılacaktır.

Bir sonraki çalışmanın tarihi, @kadikoymutfak hesabından instagram’da ve de kadikoymutfak.com  web sayfamızdan duyurulacaktır.

Ayrıca bu hesaplarımızdan aktivitelerimiz ve üretilen ürünlerin takibini yapabilirsiniz.

bottom of page